Francie - informace pro turisty

Francie » AZUROVÉ POBŘEŽÍ

BOHÉMY MILOVANÉ

Informace o Azurovém pobřeží - místa, která musíte navštívit, zajímavosti, doprava, levné zájezdy na Azurové pobřeží...

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO FRANCIE Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

                        

Chystáte se na dovolenou
do Francie?

Zajímají vás informace
o Azurovém pobřeží?

Hledáte informace
o Francii?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD DO FRANCIE
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Francie » Azurové pobřeží:

Azurové pobřeží si získalo věhlas už před více než dvěma sty lety. Právem!
Každé léto se k němu ještě před vypuknutím sezóny sjíždějí milovníci horka, písku, teplých čokoládových nebo sýrových croissaintů, slaných koláčů, baget, sýrů, vína, pikniků a lenošivého povalování u moře nebo na zahrádkách kaváren a restaurací.

Azurové pobřeží sice nepatří k místům, která by se mohla pyšnit těmi nejčistšími plážemi a nejbělejším pískem, ale rozhodně Vás nadchne svou bohémskou atmosférou.

Svůj pobyt začněte třeba v bývalé rybářské vesnici – letovisku Saint-Tropez. O jeho vzestup se poprvé na sklonku 19. stol. postaral impresionistický malíř Paul Signac, jehož zásluhou si město zamilovali i další umělci.

Oblíbily si jej Francouzsky Julie Delpy, Catherine Deneuve či Juliette Binoche. Á propos ... viděli jste film Čokoláda? Juliette Binoche tady hraje hlavní ženskou představitelku. Děj Vás zavede do tradiční francouzské vesnice. Možná až se vrátíte ze svých cest po Francii, právě Čokoláda Vám y krásné okamžiky navodí zpět.

Stejně příjemné klima jako v Saint-Tropez najdete také v Antibes, Narbonne nebo Montepelliere.

Vnitrozemí Azurového pobřeží pokrývají husté porosty voňavé macchie, stejně tak jako nejrůznější sukulenty, citrusovníky, aloe, eukalypty.

GRASSE – toto město proslulo výrobou parfémů již ve středověku. Namíchají Vám v něm Váš vlastní parfém. Najdete jej jen několik kilometrů od Cannes směrem do vnitrozemí. Využít lze i služeb průvodce, s kterým navštívíte staré výrobny parfémů (pozn. pravidelné prohlídky pořádá firma Moulinard).

MENTON - svůj pobyt začněte v prvním větším městě, které Vás přivítá hned po překročení italsko-francouzské hranice. Menton je díky své unikátní zahradě z 19. stol. považován za perlu Azurového pobřeží. HYÉRES – i tady se určitě zastavte. Poloostrov u tohoto města má totiž hned 2 "nej". Je nejteplejší a nejjižnější částí Azurového pobřeží.

Na přelomu 18. a 19. stol. proslavila Azurové pobřeží řada slavných umělců – především spisovatelů a malířů. Guy de Maupassant napsal v Antibes několik povídek ... Umělci se ostatně na Riviéru sjíždějí dodnes.

Odpočinek hledejte na plážích. Můžete si vybrat z těch písečných (např. v Cannes) i těch, které pokrývají drobné oblázky. Při koupání si dejte pozor na medúzy. Občas připlavou k pobřeží a mohly by Vám znepříjemnit pobyt na pláži.

ILE DU LEVANT + ILE DE PORT CROS – z letoviska Cannes se na tyto ostrovy můžete vypravit na palubě některé z lodí. Během dovolené tady můžete třeba i složit kapitánské zkoušky.


Francie » Mohlo by vás dále zajímat:


                     


Francie 2010 © francie-info.cz | kontakt |

NAVRCHOLU.cz
| Text na této stránce © Adéla Vavřačová