Francie - informace pro turisty

Francie » DIJON

DIJON - KOUZELNÉ STARÉ ČASY VE MĚSTĚ PLNÉM ZELENĚ

Informace o Dijonu - místa, která musíte navštívit, zajímavosti, levné zájezdy do Dijonu.

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO FRANCIE Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

                        

Chystáte se na dovolenou
do Francie?

Zajímají vás informace
o Dijonu?

Hledáte informace
o Francii?

Tady jste
na správném místě!

.

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD DO FRANCIE
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Francie » Dijon:

Město omamných vůní a barev...

Naplánujte si svůj pobyt v Dijonu – hl. městě Burgundska – třeba na dobu, kdy se tady pořádá mezinárodní výstava květin FLORISSIMO. Koná se sice každé 3 roky, ale rozhodně se vyplatí si na ni počkat.

Dijon je městem, ve kterém se doslova zastavil čas, středověkým městečkem, kterému se podařilo si po staletí uchovat většinu ze své architektonické historie.

Město Dijon patří k chráněným památkovým rezervacím.

Nerozhodní plánovači mohou přijtet třeba až v září na tradiční vinobraní. Každoročně okusíte tu neopakovatelnou atmosféru a poslechnete si hudbu některého z folklorních souborů...

I Dijon je městem oblíbeným pro své trhy. 3x týdně se všechen ten typický ruch semkne okolo tržiště z 19. století – HALLES.

Dijon je městem plným zeleně, parků a zahrad. COULÉE VERTE – "Zelená pěšina" – místo, kterým se vydat do přírody.

Zkusili jste se už v doprovodu průvodce projet na populárním vozítku segway? Tarif za zapůjčení vozítka a služeb průvodce je 15 euro pro dospělé a 7 euro pro mládež. Tyto služby si můžete objednat např. v turistickém centru.

Zaplaťte si let balonem. Pořádá se vždy brzy ráno od května až do října. Koš je konstruován tak, aby se vznesl s osmi dospělými osobami. Za 250 euro se pak 1,5hod můžete těšit z nádherného pohledu na krajinu.

Skutečné ¦ města naleznete v místě někdejšího paláce vévodů a Burgundských států. Kromě radnice HOTEL DE VILLE tady také najdete Muzeum krásných umění - MUSEÉ DES BEAUX-ARTS.

NOTRE-DAME – katedrála, která je skutečným kamenným skvostem s řadou chrličů a štíhlých sloupů. Na katedrále se pokuste nalézt sochu sovy. Pohladíte-li ji levou rukou a v duchu vyslovíte své tajné přání, je téměř jisté, že se Vám časem vyplní. Už to své přání máte připraveno?

Sova je dijonským maskotem. Dokonce i historické jádro města nese název "Soví okruh" – PARCOURS DE LA CHOUETTE.

Další tipy k návštěvě: SAINT-MICHEL – renesanční kostel z bělostného burgundského kamene, SAINT-BÉNIGNE - katedrála, SAINT-JEAN – současné divadlo, CONVENT DES BRENARDINES – ženský klášter.

Na konci dne se ubytujte v některém z romantických venkovských hotelů. Poskytnou Vám příjemné zakončení Vašich výletů.


Francie » Mohlo by vás dále zajímat:


                     


Francie 2011 © francie-info.cz | kontakt |

NAVRCHOLU.cz
| Text na této stránce © Adéla Vavřačová