Francie - informace pro turisty

Francie » HRADY

Informace o nejkrásnějších hradech ve Francii. Hrady které musíte ve Francii navštívit! Popis nejzajímavějších hradů.

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO FRANCIE Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

               

Chystáte se na dovolenou
do Francie?

Zajímají vás informace
o hradech ve Francii?

Hledáte informace
o Francii?

Tady jste
na správném místě!

.

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD DO FRANCIE
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Francie » Hrady - nejzajímavější hrady ve Francii:

Ve Francii je velmi těžké rozeznat, co je zámek, hrad nebo pevnost. Francouzi mají pro všechny stavby jeden výraz – château.

Francouzské hrady sloužily jako všude jinde k obraně. Jak století plynula a doba se posouvala, vládci přestavovali své nedobytné tvrze na zámky.

Chinon

Nad městem Chinon se tyčí zřícenina stejnojmenného hradu. Skládá se ze tří částí, které jsou od sebe odděleny příkopy. Hrad má své místo ve francouzské historii. Johanka z Arku zde přesvědčila krále Karla VII., aby bojovali proti Angličanům, kteří v té době okupovali severní Francii. Na hrad se můžete podívat, je veřejnosti přístupný.

Haut Koenigsbourg

Jestli máte namířeno do Alsaska, nevynechejte návštěvu hradu Haut Koenigsbour. V historii je o něm zmínka už okolo roku 1147. V průběhu století byl hrad zničen a znovu jej nechal vystavět Vilém II., a to až v roce 1901. Hrad stojí na skále ve výšce 757 metrů.

Angers

Původní pevnost nechal přestavět na hrad hrabě Anjou. Stavba je kontrastní, a to díky kombinaci černé břidlice a bílé žuly. Pyšní se 17 věžemi. Uvnitř skrývá nejstarší a nejvýznamnější nástěnný koberec – tzv. tapiserii. Když bydlel na hradě v 15. století hrabě René z Anjou, choval ve svých zahradách exotická zvířata.

Loches

Pokud se chcete cítit jako ve středověku, navštivte městečko Loches. To bylo původně budováno jako pevnost. Zajděte si prohlédnout hrad, na kterém Johanka z Arku přesvědčila budoucího Karla VII., aby se nechal korunovat v Remeši. Nějakou dobu hrad Loches fungoval jako vězení.

Langeais

Když pohlédnete na tuto stavbu, hned vám bude jasné, že se jedná o komplex, který sloužil k obraně. Obrovský hrad má dokonce i padací most. Nevynechejte ani prohlídku. Interiéry totiž patří k nejlepším z francouzských hradů. Uvnitř si tak budete připadat, jako byste se vrátili v čase – do dávných dob středověku.


Francie » Mohlo by vás dále zajímat:


                     


Francie 2011 © francie-info.cz | kontakt

NAVRCHOLU.cz
| Texty na této stránce © Lucie Herberová