Francie - informace pro turisty

Francie » MONTEPELLIER

MONTEPELLIER - MĚSTO NIKDY NEZAPADAJÍCÍHO SLUNCE

Informace o Montepellieru - místa, která musíte navštívit, zajímavosti, levné zájezdy do Montepellieru.

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO FRANCIE Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

                        

Chystáte se na dovolenou
do Francie?

Zajímají vás informace
o Montepellieru?

Hledáte informace
o Francii?

Tady jste
na správném místě!

.

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD DO FRANCIE
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Francie » Montepellier:

Na půl cesty mezi Španělskem a Itálií – necelých 7 kilometrů od Středozemního moře – narazíte na okouzlující město plné kaváren, které jsou po celé dny přeplněny nejen studenty. Posaďte se vedle nich a radujte se ze života.

Poznejte město, které je v neustálém pohybu a plné pozitivních vibrací.

Montpellier – jedno z nejoblíbenějších francouzských měst.

PLACE DE LA CÓMEDIE – na centrálním náměstí si kupte tzv. City card (platnost je většinou 24 x 48 x 72 hodin) – ušetříte tak při vstupech do kulturních a turistických lokalit a některé vstupy máte dokonce zdarma – jiné s výraznou slevou. V ceně je i jízdenka na městskou hromadnou dopravu.

Za návštěvu stojí docela jistě historické centrum s tisíciletou historií. Projděte se uzoučkými uličkami a posaďte se na prosluněném náměstí. PLACE DE LA CÓMEDIE – tomuto hl. náměstí se někdy také říká "L'OEUF", přeloženo do češtiny = vejce. Náměstí má totiž originální oválný tvar.

V centru města si prohlédněte i měšťanské domy z 18. stol. zvané FOLIES.

JARDINES DE PLANTES – návštěvu nejen té nejstarší veřejné zahrady ve Francii přece nemůžete vynechat.

Vyberte si některou z netradičních prohlídek měšta. Zvolte si trasu plnou fontán, tramvajových stanic, trasu z náměstí na náměstí, trasu určenou milovníkům literatury.Další varianty těchto výletů najdete v aktualizované podobě na oficiálních webových stránkách: www.ot-montpellier.fr.

Navštivte některou z kaváren, restaurací a barů. Restaurace SEQUOIA (přístav MARIANNE) – nabídne tradiční regionální jídlo.

V Montpellier najdete nejstarší stále fungující lékařskou fakultu. Její historie sahá až do r. 1220. Mezi slavné žáky patřil např. i Nostradamus.

Tipy k návštěvě: ST-PIERRE - velmi hojně navštěvovaná katedrála; i třeba stopy židovské kultury v podobě mikve (tedy tradiční židovské lázně).

ARC DE TRIOMPHE – opravdu krásný vítězný oblouk ve městě, které je mj. rodištěm slavného zakladatele sociologie Augusta Comteho a i mnohých dalších ...


Francie » Mohlo by vás dále zajímat:


                     


Francie 2011 © francie-info.cz | kontakt |

NAVRCHOLU.cz
| Text na této stránce © Adéla Vavřačová