Francie - informace pro turisty

Francie » NANCY

Informace o Nancy - místa, která musíte navštívit, zajímavosti, levné zájezdy do Nancy...

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO FRANCIE Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

                        

Chystáte se na dovolenou
do Francie?

Zajímají vás informace
o Nancy?

Hledáte informace
o Francii?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD DO FRANCIE
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Francie » Nancy:

Nancy bylo vždy považováno za klíčové středisko pro výrobu secesního nábytku. Tvůrci hledali inspiraci především v přírodě, tudíž většina vzorů symbolizovala květiny a hmyz – a to hlavně vážky.
Nemyslete si ale, že v Nancy není nic jiného k vidění.
Objevujte krásy, které toto města odkrývá nyní jen a jen pro Vás.

Návštěvu města začněte třeba na Stanislavově náměstí PLACE STANISLAS. Dodnes je považováno za jeden z nejharmoničtějších městských celků Evropy a jedno z nejkrásnějších náměstí v Evropě vůbec.

V 18. století jej nechal vystavět vévoda Stanislas Leszczyński. Dominantu náměstí jsou klasické elegantní paláce, mramorové fontány obehnané pozlacenými mřížemi (pozn. městu Nancy se někdy přezdívá město ve zlatě). V největším z domů najdete radnici, na jejíž vrchol s výhledem na celé náměstí se dá vystoupat opravdu nádherným schodištěm.

Mimo radnici stojí za pohled i divadlo. Náměstí bylo pro svou mimořádnou historickou hodnotu zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO a v r. 2005 proměněno v pěší zónu. Z náměstí pak projděte vítězným obloukem, který byl věnován Ludvíkovi XV., na dlouhé náměstí PLACE DE LA CARRIÉRE – i tady je spousta krásných budov z 18. stol.

Na Stanislavově náměstí si také dobře prohlédněte sochu stojící v jejím středu. Je totiž dílem samotného Rodina a nezobrazuje nikoho jiného než vévodu.

Náměstí kdysi bývalo náměstí dějištěm turnajů a rytířských klání.

Okuste některou z místních sladkých specialit – třeba bergamotové bonbóny (bergamotes), mandlové pusinky (macarons), ... Chcete ochutnat raději cosi slaného? Poručte si koláč quiche lorraine ...

1. víkend v prosinci - na počest sv. Mikuláše - se v Nancy odehrává tradiční lidová slavnost. Všichni jsou slavnostně oblečení a projíždějí se na alegorických vozech. Určitě si tyto fascinující průvody a ohňostroje prohlédněte.

V říjnu se Nancy stává dějištěm konání jazzového festivalu. Při této příležitosti obyvatelé pokaždé své město ukázkově vyzdobí.

V Nancy se můžete projet opravdu netradičním dopravním prostředkem. Nasedněte na palubu tramvaje na pneumatikách, která je jakýmsi slepencem tramvaje, autobusu a trolejbusu.

Ještě pár tipů na závěr ... MONTET – kupte si vstupenku do této botanické zahrady, ve které je cca 20 tisíc rostlinných druhů a později navštivte jachtařský přístav s tzv. vodními zahradami JARDINS D'EAU.


Francie » Mohlo by vás dále zajímat:


                     


Francie 2011 © francie-info.cz | kontakt |

NAVRCHOLU.cz
| Text na této stránce © Adéla Vavřačová