Francie - informace pro turisty

Francie » NICE

NICE - BEZSTAROSTNÝ ŽIVOT VE MĚSTĚ POŽITKU

Informace o Nice - místa, která musíte navštívit, zajímavosti, levné zájezdy do Nice.

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO FRANCIE Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

                        

Chystáte se na dovolenou
do Francie?

Zajímají vás informace
o Nice?

Hledáte informace
o Francii?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD DO FRANCIE
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Francie » Nice:

Vítejte v tom největším z letovisek Francouzské riviéry, ve městě, které se rozkládá na jihu Provance mezi Cannes a Monakem - na Azurovém pobřeží Středozemního moře.

I Vy si pro svou dovolenou můžete vybrat toto 5. největší město ve Francii.

Užívejte si dovolené ve znamení moře, slunce a luxusu!

PROMENADE DES ANGLEIS – tato nejznámější Anglická promenáda vlnící se podél Azurového moře Vám musí učarovat. Za své peníze tento rušný bulvár nechali vybudovat Angličané.

Navštivte také místní hrad z 11. stol., z něhož je večer skvostný výhled na okolí. Tento hrad sloužil jako rodiště města. Dnes už tady ale najdete jenom zbylé kamenné ruiny. V létě se tady konají divadelní představení.

COLLIN DE CHATEAU – z místního zámku, který se tyčí na útesu nad Středozemním mořem, můžete každoročně v únoru pozorovat rušný karneval, poslouchat hudbu na koncertě, zajít na trh atd.

ST NICOLAS – katedrála pyšnící se zajímavou historií. Stojí na místě vily cara Nikolaje Alexandroviče. Katedrálu nechala po carově smrti vybudovat jeho milující manželka. Dodnes všem ruských emigrantům symbolujizuje domovinu.

Před deštivými dny se v Nice můžete schovat v některém z místních muzeií – tak např. v muzeu Marca Chagalla, Henriho Mattisse, muzeu moderního umění atd.

TERRES DOREES – obchůdek, v němž Vám ochotní prodávající nabídnou ručně zhotovená mýdla, pěny do koupele ... to všechno samozřejmě s vůní tolik typické levandule.

VIEUX NICE – historické centrum Starého města plné úzkých uliček se soustředí okolo vršku LE CHATEAU. Najděte si tady svou zamilovanou restauraci – třeba LE GÉSU (nabízejí jednoduchá – ale vskutku výtečná provensálská jídla). Další den ráno se můžete nasnídat v příjemné patisserii. Posilněni se vydejte na místní trh LES MARCHES.

CHANTECLER – tuto tradiční restauraci najdete na místní promenádě. Ochutnat lze třeba místní specialitu – teplé lívance s rajčaty nebo sardelami, jimž se říka socca. Nejstarší specialitou je ale pravděpodobně přeci jenom salade niÇoise.

Noc můžete prožít jako kdysi císaři v hotelu NÉGRESSO. Funguje už od r. 1913 a dodnes je symbolem luxusu a bohatství, kterého si užívali králové, císaři, prezidenti i filmové hvězdy.

SAINT PAUL – město nedaleko Nice, které si zamilovali umělci jako Chagall, Léger, Matisse, Picasso. Město Vám nabídne nádherné výhledy.


Francie » Mohlo by vás dále zajímat:


                     


Francie 2011 © francie-info.cz | kontakt |

NAVRCHOLU.cz
| Text na této stránce © Adéla Vavřačová