Francie - informace pro turisty

Francie » PAŘÍŽ

Informace o Paříži - nejzajímavější místa, co navštívit, levné zájezdy do Paříže...

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO FRANCIE Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

                        

Chystáte se na dovolenou
do Francie?

Zajímají vás informace
o Paříži?

Hledáte informace
o Francii?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD DO FRANCIE
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Francie » Paříž:

  • Paříž - rady na cestu do Paříže. Praktické informace na cestu.

Pokud chcete na vlastní oči vidět rozlehlé parky, malebné uličky nebo zažít francouzskou pohodu u kávy s výhledem na jedinečné památky, pak určitě zavítejte do Paříže.

Do francouzské metropole se dostanete několika způsoby. Nejlevnější je autobusová linka, na které nebudete muset přestupovat. Patříte-li k těm, co chtějí mít při cestování pohodlí, zvolte letadlo. Z Prahy létají přímé spoje. Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, jeďte s cestovní kanceláří. Nabídka je opravdu bohatá.

Po hlavním městě země Galského kohouta se nevyplatí jezdit autem. Většina turistů používá metro, které má 16 linek. K dispozici jsou také autobusy a příměstské vlaky. Pokud se chcete po Paříži pohybovat opravdu stylově, můžete si zapůjčit kolo. Poznávání metropole tímto způsobem bude určitě velkým zážitkem.

Jestliže se nevydáte s cestovní kanceláří, je dobré si zajistit ubytování dopředu. V Paříži je sice mnoho možností kde a za kolik bydlet, ale při množství turistů, kteří metropoli navštěvují, by bylo lepší mít jistou střechu nad hlavou.

Když už se v Paříži ocitnete, nezapomeňte ochutnat pravé francouzské palačinky, kterým se říká crepes. Francouzi je plní nejen sladkými, ale také slanými náplněmi. Další specialitou jsou francouzské zapečené bagety nebo-li panini. Jestli si chcete dopřát jídlo v některé ze známějších restaurací, nezapomeňte si včas rezervovat místa.

Hlavní dominantou města je bezesporu Eiffelova věž. Tu každý den navštíví okolo 5 000 turistů. Proto se obrňte trpělivostí.Když si budete chtít odpočinout, zamiřte do Lucemburských zahrad. Najdete je u bulváru Saint Michel. Francouzi zde hrají šachy nebo jezdí na koni.

Podle některých pohádka, druzí to nazývají kýčem. Ano, řeč je o bazilice Sacré-Coeur. Neváhejte a vystupte až do samotné kopule. Okouzlí vás jedinečný pohled na Paříž.

Vítězný oblouk – další symbol francouzské metropole. Ten zde stojí od roku 1836 a nechal ho postavit sám Napoleon Bonaparte. U Vítězného oblouku začíná světoznámý bulvár Chaps Elysées. Na této třídě najdete mnoho butiků a obchůdků.

Rozhodně nesmíte zapomenout na ostatní památky jako je katedrála Notre-Dame, Louvre nebo kabaret Moulin Rouge. Udělejte si také čas na projížďku po řece Seině.


Francie » Mohlo by vás dále zajímat:


                     


Francie 2011 © francie-info.cz | kontakt |

NAVRCHOLU.cz