Francie - informace pro turisty

Francie » RIVIÉRA

Informace o francouzské riviéře - popis oblasti, zajímavosti, letoviska, levné zájezdy na francouzskou riviéru.

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO FRANCIE Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

               

Chystáte se na dovolenou
do Francie?

Zajímají vás informace
o Francouzské Riviéře?

Hledáte informace
o Francii?

Tady jste
na správném místě!

.

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD DO FRANCIE
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Francie » Francouzská Riviéra:

Azurové moře, slunce a šarm, který má zřejmě jen Francie. Tak by se dala popsat Francouzská riviéra. Mnozí si ji spojí s luxusní dovolenou, na které je možné potkat hvězdy světového charakteru, popíjet dobré francouzské víno a nebo si zahrát v místních kasínech.

DOVOLENÁ NA RIVIÉŘE

Francouzská riviéra se táhne od hranic Francie s Itálií. Francouzské pobřeží Středozemního moře patří k nákladnějším typům dovolené. I přesto je tato část Francie velmi vyhledávanou destinací.

S popularitou Francouzské riviéry se pojí už rok 1763. Anglický spisovatel Tobias Smollett psal o jižní části Francie dopisy, které pak vyšly knižně. Brity Riviéra natolik uchvátila, že ji začali hromadně navštěvovat. Na jižním pobřeží se vyskytovali také umělci a další evropská elita. Tak Riviéra získala punc „luxusní dovolená“.

Na Francouzské riviéře najdete jak písečné pláže tak skalní útesy s oblázkovými plážemi. Pokud jste příznivci romanticky vypadajících dlouhých písečných pláží, pak vyrazte na západ od Nice. Jestli ale dáváte přednost oblázkům a skalám, vydejte se na východ blíž k Itálii.

Cannes, Nice nebo St. Tropez – to jsou letoviska známá po celém světě.

NICE

Největším městem Francouzské riviéry je Nice. Víc než čtyřistatisíc let staré letovisko vás zaujme nejen svými promenádami, které lemují místní pobřeží, ale také úzkými uličkami. V těch se můžete procházet a nasávat francouzskou atmosféru.

CANNES

Cannes, stejně jako Nice, je lázeňské město. Většina lidí ho má ale spojeno se světovým filmovým festivalem. Oceněným se předávají Zlaté palmy. Inspirací pro sošky ve tvaru palem možná organizátoři našli na nejznámější třídě Croisette, která se táhne podél pobřeží a je lemována právě palmami.

SAINT TROPEZ

Když se řekne Saint-Tropez, většina si vybaví světově známé filmy o četnících, kteří v tomto městečku měli svou stanici. Malé přístavní město je obklopeno luxusními jachtami, které budete moci obdivovat z útulných francouzských kaváren.

MONAKO

I když je Monako samostatný stát, je spojeno s Francouzskou riviérou. Monte Carlo je jednou z městských částí Monaka. Proslulo především kasínem, které založil kníže Karel III. už v roce 1863. Monako má jen 30 000 obyvatel. Turistika je tady ovšem mnohonásobně vyšší. Tento mini stát ročně navštíví 3 miliony lidí.


Francie » Mohlo by vás dále zajímat:


                     


Francie 2010 © francie-info.cz | kontakt

NAVRCHOLU.cz
| Texty na této stránce © Lucie Herberová