Francie - informace pro turisty

Francie » SAINT TROPEZ

SAINT TROPEZ - MODERNÍ BOHÉMA

Informace o Saint Tropez - místa, která musíte navštívit, zajímavosti, levné zájezdy do Saint Tropez.

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO FRANCIE Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

                        

Chystáte se na dovolenou
do Francie?

Zajímají vás informace
o Saint Tropez?

Hledáte informace
o Francii?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD DO FRANCIE
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Francie » Saint Tropez:

Saint-Tropez je rájem pro všechny milovníky zábavy, přepychu, večerních radovánek, stejně tak i pro ty, kteří rádi navštěvují rybí trhy v rybářských vesničkách.

Saint-Tropez je přímořským letoviskem na jihu Francie s necelými 6-ti tisíci stálých obyvatel. Kdysi bývávalo plné rybářů – dnes je tou pověstně rušnou rybářskou obcí jen po určitou část roku.

Znalci tohoto místa jej navštěvují převážně brzy na jaře. Pouze v tomto období tady totiž není tolik hlučných turistů, kteří později zaplní všechny ulice.

Asi největší pýchou Saint-Tropez je v současnoti ta tolik proslavená bílá a snad ani nikde končící pláž.

Sláva tohoto města se zrodila na přelomu 19. a 20. století. V době – kdy město pro sebe objevili francouzští malíři.

Režisér Roger Vadim si toto měso vybral jako dějiště filmu "A bůh stvořil ženu". Do hlavní role obsadil svou tehdejší manželku - mladičkou Brigitte Bardot.

Vpravo od přístavu nevynechejte pohled na místní muzeum. Prohlédnout si lze fauvistické a impresionistické obrazy a malby Riviéry.

CITADELA – opevnění ze 17. stol. tyčící se nad přístavem. V létě je přístav zcela přeplněn nejkrásnějšími jachtami ze všech koutů světa. Zkusit můžete plachtění nebo vodní lyžování.

Letní večer prožijte v zahradní kavárně či v některé z místních hospůdek. Rozhodně při té příležitosti ochutnejte typický nápoj – apetitiv, kterým je pastis.

Pokud si ze svých cest hodláte přivézt nějakou starožitnost, musíte si udělat čas k návštěvě místního trhu. Ten totiž proslavily právě starožitnosti.

Saint-Tropez se prostě hodí pro všechny, kteří hledají zábavu víc než jen poklidný odpočinek. Všem milovníkům nevázaného života se nabízí diskotéka, kino, petanque, fittnes-centrum, tenisové kurty, půjčovny kol ...

Četnická stanice - tato dvoupatrová budova s dřevěnými okenicemi a francouzskou vlajkou je dodnes nejfotografovanějším objektem v celém městě. Město se kvůli jejímu zdefastovanému stavu rozhodlo pro rekonstrukci a v budoucnosti pro otevření muzea se stálou expozicí místního umění a tradic.


Francie » Mohlo by vás dále zajímat:


                     


Francie 2010 © francie-info.cz | kontakt |

NAVRCHOLU.cz
| Text na této stránce © Adéla Vavřačová