Francie - informace pro turisty

Francie » ZÁMKY

Informace o nejkrásnějších zámcích ve Francii. Zámky které musíte ve Francii navštívit! Popis nejzajímavějších zámků.

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO FRANCIE Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

                        

Chystáte se na dovolenou
do Francie?

Zajímají vás informace
o francouzských zámcích?

Hledáte informace
o Francii?

Tady jste
na správném místě!

.

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD DO FRANCIE
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Francie » Zámky:

Francouzi mají pro hrady i zámky jeden výraz – château. Jak století plynula a doba se posouvala, vládci přestavovali své nedobytné hrady na zámky. Ty byly komfortnější a daleko krásnější.

Nejpopulárnější, a zámky nejvíce zaplněné, je okolí řeky Loiry. Pokud se chystáte do země Galského kohouta, musíte alespoň pár těchto historických a krásných památek navštívit.

Versailles

Každý, kdo touží vidět všechny důležité pamětihodnosti Francie, má ve svém plánu Versailles, zámek Slunečního krále Ludvíka XIV. Král nechal stavět další a další části zámku, až se do něj vešlo 5 000 lidí a Ludvík se sem přestěhoval s celým dvorem. Okolo zámku najdete další zámečky a letohrádky, proto, pokud si chcete vše prohlédnout, vydejte se do sídla Krále slunce na více než jeden den.

Versailles - praktické rady na cestu

Chambord

František I. nechal Chambord postavit jako lovecký zámeček. Dávné příběhy říkají, že se inspiroval italskou architekturou a s výstavbou mu pomáhal i Leonardo Da Vinci. Zámek je proslulý svou velkolepostí. Najdete zde 365 komínů, stejný počet krbů, a to vše ve 440 místnostech. Jedinečné je i schodiště ve tvaru šroubu. Dva lidé a jedno schodiště - jeden půjde nahoru a druhý dolů, a přesto se nepotkají.

Blois

Původně gotický hrad z 12. století, později jeden z nejnádhernějších zámků Francie, to je Blois. Na této stavbě tak můžete vypozorovat mísící se architektonické styly. Při návštěvě si nemůžete nevšimnout schodiště Františka I. z 16. století a balkónů, které sloužily ke sledování turnajů nebo přijímání hostů.

Fontainebleau

Pokud nemáte rádi památky plné turistů, a přesto byste rádi viděli stavbu podobnou Versailles, navštivte renesanční zámek Fontainebleau. Zámek se vám bude určitě líbit a není divu – zalíbil si jej i samotný Napoleon. Projděte se také zahradami, kde najdete fontány nebo vzácné dřeviny.

Villandry

Zámek Villandry by nebyl turisty tolik navštěvovaný, kdyby ho neproslavily renesanční zahrady, které jinde ve světě nenajdete. Zahrady určitou dobu chátraly. V roce 1906 je i se zámkem koupil a dal do původního stavu Dr. Joachim Carvallo. Jeho rodina spravuje tuto památku do dnes.


Francie » Mohlo by vás dále zajímat:


                     


Francie 2010 © francie-info.cz | kontakt

NAVRCHOLU.cz
| Texty na této stránce © Lucie Herberová